Zdjęcie zastępcze wydarzenia

specjaliści ds. księgowości
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
Jak przygotować i analizować rejestry VAT i pliki JPK_V7M? W jaki sposób poprawnie i wygodnie dekretować zdarzenia związane z rozliczeniem księgowym VAT na koniec okresu rozliczeniowego? To przykłady pytań, na które księgowa/y powinna/ien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.
Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie księgowa/y powinna/ien wykonać w aplikacji Finanse VULCAN, aby prawidłowo prowadzić ewidencję VAT. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią realizację bieżących zadań związanych z obsługą VAT w jednostce.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił w aplikacji Finanse VULCAN przygotowywać rejestry zakupu, sprzedaży, pliki JPK_V7M. Będzie potrafił również ewidencjonować operacje gospodarcze w sposób zgodny z danymi zawartymi w rejestrach.
Będzie znał funkcje aplikacji Finanse VULCAN niezbędne do realizacji tego zadania.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:

• przygotowywanie rejestrów zakupu, sprzedaży oraz plików JPK_V7M,
• poprawną i wygodną ewidencję księgową rozliczeń VAT.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie dedykowane jest księgowym posługującym się na co dzień programem Finanse VULCAN. Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień księgowych w jednostkach oświatowych, co pozwoli im w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Ustawienia parametrów VAT

2. Analiza słowników związanych z VAT w dokumentach źródłowych. Korekty dokumentów źródłowych i ich wpływ na rejestr VAT

3. Tworzenie i analiza danych w rejestrze VAT

4. Ewidencja księgowa zdarzeń związanych z rozliczaniem VAT naliczonego i należnego. Automatyczne księgowania związane z rozliczaniem VAT

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.

Inne szkolenia, które mogą Cię zainteresować

Zobacz wszystkie